trende

Piyano Taşımacılığı

Piyano Taşımacılığı

Piyano taşımacılığı, yalnızca işinde profesyonel nakliye firmaları aracılığıyla yapılan, son derece dikkat gerektiren bir nakliye işlemidir. Her enstrümanda olduğu gibi piyanolarda da en ufak bir darbe alması, çok büyük problemlere yol açabilmektedir. Müşterilerin piyano taşımacılığı esnasında en çok karşılaştığı iki problem rezonans tahtası çatlakları ve tel kopmalarıdır. Özensiz firmaların sebep olduğu bu hasarlar, bazen enstrümanda geri dönülmez hasarlara neden olabilmektedir. Kuzenler Kiralık Asansör olarak, piyano veya herhangi bir enstrümanın ne denli hassas olduğunun bilincinde olan ve son derece titizlikle çalışan uzman ekibimiz için piyanoda en ufak bir çizik bile meydana gelmesi, kabul edilemez bir hatadır. Firmamıza emanet edeceğiniz enstrümanınızı her türlü hasara karşı korumak adına çeşitli önlemler ve nakliye planı yapılmaktadır.

Piyano Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

İstanbul içerisinde birçok nakliye firmasının web sitesinde piyano taşımacılığı yapıldığına dair bilgiler yer almaktadır. Ancak çoğu firma maalesef bu taşımacılık işleminde dikkatsiz davranır ve hatta piyanoyu bina merdivenlerinden indirebileceğini savunur. Sizler için değerli olan bu enstrüman aynı zamanda oldukça ağır ve geniş ebatlarda olduğu için kesinlikle mobil asansörler aracılığıyla nakliyesi tamamlanmalıdır. Aksi halde bu konuda deneyim sahibi olmayan amatör firmalara teslim edeceğiniz piyanonuz, ciddi hasarlar alabilir. Bu gibi istenmeyen sorunlarla karşılaşmamanız adına enstrüman taşımacılığını, işinde uzman ekibimizle gerçekleştiriyoruz.

Kuzenler Kiralık Asansör olarak piyano taşımacılığı alanında birden çok referansa sahibiz. Yılların tecrübesiyle yaptığımız piyano taşımacılığı süreci, dört farklı aşamadan oluşmaktadır, bunlar:

1-) Öncelikle gerçekleştireceğimiz ekspertiz incelemelerinde piyanonun uzunluğuna, modeline ve ebatlarına uygun olan ambalaj ve nakliye asansörü planlaması yapılır. Eğer gerekiyorsa ayrı ustalarımız aracılığıyla sökümleri gerçekleşir.

2-) Ekibimiz taşınacak piyanonun her bir köşesini özel ambalajlama tekniğiyle paketler. Bu sayede nakliye sürecinde enstrümanda oluşabilecek çizikler tamamen önlenir.

3-) Piyanonun rahatça geçebileceği balkon, cam veya çatı katına mobil asansör sistemi kurulur. Enstrümana özel kayışlar takılır ve uzman bir ekip aracılığıyla son model asansörlere bindirilir.

4-) Piyano taşımacılığında kullandığımız asansörler 3 metre kabin genişliğine ve 400 kg’a kadar yük kaldırabilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca kafesli asansör de denilen bu yük asansörlerinde, piyanonun yükleneceği kabinin çevresi demir parmaklıklarla çerçevelenmiştir. Bu sayede hem kayışlar hem de demir parmaklıklar aracılığıyla enstrümanın devrilme riski sıfıra indirgenir. Gerekli önlemlerin her biri alındıktan sonra piyanonun taşıma aşaması başlar.

Kuyruklu Piyano Taşımacılığı

Kuyruklu (Grant) piyanolar 400 kg ile 750 kg arasında, oldukça ağır ve dengesi zor sağlanan enstrümanlardır. Bu nedenle taşınma işlemlerinde normal piyanolardan çok daha fazla insan gücü ve dikkat gerektirir. Hassas taşınması gerektiği kadar pahalı da olan kuyruklu piyanoların nakliyesi için işinde uzman, tam donanımlı bir ekiple çalışılmalıdır. Kuzenler Kiralık Asansör olarak, bizlere emanet edeceğiniz değerli enstrümanların taşıma işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Whatsapp
Ayşe Yılmaz
Ayşe Yılmaz
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?